Sbírka pro Aregnazan

Otevíráme sbírku na podporu dětí prchajících z Náhorního Karabachu do Jerevanu. Waldorfská škola Aregnazan přijímá děti rodin prchajících z oblasti Náhorního Karabachu, kterou teď kontrolují Azerbájdžánské jednotky a mírové sbory Ruské armády. 

Z waldorfské školy Aregnazan v Jerevanu, která je členkou ECSWE (Evropská rada waldorfkých škol), k nám dorazily znepokojující zprávy. Členové ECSWE (včetně českého) navštívili Arménii a 24. dubna 2015 se zúčastnili kongresu u příležitosti 100. výročí arménské geocidy.

Na konci září tohoto roku došlo k vyhrocení dlouhodobého konfliktu mezi Arménií a Azerbajdžánem o spornou oblast Náhorního Karabachu. Z běžných pohraničních potyček se stala skutečná válka v plném rozsahu. Mnoho rodin spojených se školou bylo vážně zasaženo tímto vývojem, protože učitelé, rodiče i bývalí studenti bojují v této válce. 

Protože mnoho měst a vesnic v tomto válkou zasaženém regionu bylo napadeno, mnohé školy a školky zde byly zničeny, na 90 000 matek a dětí právě teď hledá útočiště v Arménii. Přes vážný dopad pandemie COVID-19 na už tak chudý rozpočet školy waldorfská škola Aregnazan v Jerevanu otevřela své dveře dětem utečenců a přijala do každé třídy přinejmenším 2 – 4.

Mnohé z rodin, které přijely, se potýkají s psychologickými důsledky válečných traumat a některé oplakávají ztrátu svých otců a starších bratrů. Škol se proto nyní obrátila na evropskou waldorfskou komunitu s prosbou o finanční pomoc a morální podporu, aby mohla zajistiti dětem  a rodinám postiženým válkou zoufale potřebnou pomoc: 1947332002/5500

Sbírka byla ukončena. Děkujeme všem, kteří přispěli.

Uveďte prosím Variabilní symbol pro tuto sbírku:  12020

Do správy pro příjemnce uveďte heslo: Armenie  

Peníze potom přepošleme jednorázově na účet  patřícímu Freunde der Erziehungskunst.

Orginál výzvy naleznete na stránkách ECSWE.